Поштовхом для розвитку цього напрямку став пошук джерел дешевої та чистої електроенергії, йдеться в публікації, адже ціни на вугілля у 2022 році сягають рекордних значень, а використання цього палива залишає найбрудніший слід у атмосфері.
Зокрема, 23 травня Румунія оголосила, що вугільна електростанція в Дойчешті стане першою в країні локацією для встановлення ММР (малого модульного реактору). А американська енергетична компанія PacifiCorp планує до 2030 року скоротити 2/3 своєї вугільної генерації та замінити частину на атомну. Планується, що ММР буде встановлено на вугільній електростанції Нотон, яку виведуть з експлуатації у 2025 році.
Встановлення малих модульних реакторів – це шлях до скорочення залежності від викопного палива без негативних наслідків для споживачів і пришвидшення зеленого переходу, вважають в МАГАТЕ. Їх потужність складає від 200 МВт до 400 МВт, що близько до аналогічного показника типової вугільної електростанції. Завдяки цьому можна буде використовувати вже існуючі підключення до мережевої інфраструктури. Окрім того, як зазначається в статті, обслуговуючу інфраструктуру вугільної електростанції можна також налаштувати під ММР: системи зберігання води; опріснювальні установки; системи стисненого повітря; системи зберігання технічних газів; системи очищення стічних вод; мобільне підйомне обладнання тощо.
Нагадаємо, що наразі понад 80 % української електроенергії виробляється без вуглецевих викидів.