НАУКА ДЛЯ БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ: МАЙЖЕ 100 АКТУАЛЬНИХ НАПРАЦЮВАНЬ ДЛЯ СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
З метою розвитку інноваційної економіки в Україні та створення для інвесторів привабливого, конкурентоспроможного та якісного бізнес-середовища, орієнтованого на практичне використання наукових досліджень та розробок учених функціонує платформа «Наука і бізнес».
«Науково-технічний прогрес неможливий без поєднання науки та бізнесу. Досвід провідних країн світу показує, що завдяки науковим досягненням та їхьому швидкому впровадженню у виробництво, розвивається економіка. В Україні наявний величезний науковий потенціал, який для його реалізації потребує тісної співпраці між науковцями та підприємцями», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
На платформі зареєстровано майже 100 актуальних наукових напрацювань та близько 30 пропозицій щодо співпраці за такими сферами:
Інноваційна медицина:
- спосіб короткочасного зберігання кісткового мозку;
- технологія опорядження текстильних матеріалів з отриманням антибактеріальних властивостей;
- інтелектуальна інформаційно-аналітична система діагностика вогнепальних поранень на КТ;
- створення фільтрувального респіратора з примусовим поданням повітря;
- виготовлення біонічних протезів верхньої та нижньої кінцівок людини;
- інтеграція в діагностичні комплекси та системи програмного комплексу для нового застосування вимірювачів артеріального тиску, дослідження адаптаційних можливостей організму, психічних розладів із технологіями машинного навчання, стану автономної нервової, серцевої та легеневої системи.
Оборонно-промисловий комплекс:
- розроблення трикотажних полотен для виготовлення комплектуючих елементів бронезахисту з використанням високомолекулярної поліетиленової нитки підвищеної міцності;
- детектор вибухових та наркотичних речовин.
Енергоефективність:
- розроблення технології збагачення бурого вугілля для підвищення його енергетичних характеристик;
- світлодіодні системи освітлення з комбінованим електроживленням для об’єктів спеціального призначення;
- створення світлодіодних систем високої потужності з можливістю синтезування світла наближеного до денного;
- автоматизована система прогнозування та моніторингу розмірів електроспоживання та теплозабезпечення.
Паливно-енергетичний комплекс:
- створення комплексу з виробництва рідкого біопалива шляхом переробки мікроводоростей власної культивації;
- створення промислової плантації з вирощування міскантусу з виробництвом енергетичної тріски, яка використовуватиметься якпаливо чи сировина для виробництва паливних гранул (пелет) і брикетів тощо;
- виготовлення композиційного палива з техногенних відходів вуглевидобувної, деревообробної, целюлозно-паперової та сільськогосподарської галузей.
- розроблення біодизельного палива на основі жировмісних харчових відходів.
Легка промисловість:
- розроблення вдосконаленої форми взуттєвої колодки з підвищеними комфортними властивостями для військового взуття на основі результатів 3D-досліджень стоп військовослужбовців і мобілізованих осіб;
- створення трикотажу з прогнозованими властивостями, зокрема, з ефектом збереження тепла чи відведення пароподібної вологи.
Агропромисловість:
- розроблення інтелектуальних світлодіодних систем фітоосвітлення для підвищення врожайності сільськогосподарських культур;
- виведення нових сільськогосподарських нішевих плодових культур, зокрема садова ірга, аронія, японська айва та обліпиха.
Бізнес-сфера:
- релокація бізнесу в Україні;
ІТ-сфера:
- інноваційний сервіс пошуку за зображенням для Інтернету та сховищ зображень;
Економічна сфера:
- підготовка та розповсюдження аналітичних, наукових, інформаційних матеріалів, експертних висновків щодо зеленого інвестування в Україні.
Авіаційно-космічна сфера:
- розроблення багатоцільової програмованої радіоcистеми моніторингу геокосмосу.
Як працювати з платформою «Наука і бізнес» можна ознайомитись за посиланням.
Платформу створено в межах проєкту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС», що реалізується в Україні федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (BMZ).