“Мріємо та діємо” запускають новий набір на #ВільноХаб

Що це за проєкт? З початком повномасштабної війни багато українців та українок, рятуючись від війни, переїхали до нових місць і стали ізольованими. Дописи у соцмережах накшталт: “Де можна знайти друзів?”, “А де взагалі народ збирається? Я вже не витримую в чотирьох стінах” цьому пряме підтвердження. Певну роботу щодо згуртування молоді почали робити бібліотеки, тож “Мріємо та діємо” вирішили посилити їхній потенціал та допомогти краще налагодити процеси. Трохи магії й недоспаних ночей і в березні 2022 року на базі 24 бібліотек стартував проєкт “ВільноХаб”.

На базі осередків проєкту молодь отримала можливість брати участь в подіях, які були спрямовані на:
  • Удосконалення навичок та знань про побудову кар’єри та ефективний пошук роботи
  • Навчання медіаграмотності та кібербезпеці
  • Надання психосоціальної підтримки
  • Емоційне розвантаження
  • Знайомства між собою, «молодими і перспективними»
Цей проєкт тільки для бібліотек? В бібліотеках було проведено тест-драйв проєкту. Цього разу до ВільноХабу можуть приєднатись установи будь-якої власності (бібілотеки, молодіжні центи, антикафе, молодіжні хаби), які мають досвід роботи з молоддю 10-35 років та хочуть проводити для неї безкоштовні заходи.
Важливо: це мають бути події неформальної освіти, психо-соціальної підтримки, адаптації та інтеграції молоді віком 10-35 років з метою розвитку демократичного, свідомого суспільства з людьми з розвиненим критичним мислення, стійкого до дезінформації і пропаганди. Проєкт триватиме 6 місяців, з липня по грудень 2022 року.

Яку підтримку отримають установи, які долучаться до проєкту?
  • набір канцтоварів, ігор, побутових предметів, друковані та електронні матеріали, необхідні для проведення заходів
  • онлайн-навчання для команди
  • фінансову підтримку членам команди ВільноХаб (представнику установи та 1-3 залучених помічників з когорти ВПО віком 18-35 років)
Завдяки участі в проєкті ваша команда навчиться організовувати цікаві події, на які до вас ходитимуть люди, допоможе вашій громаді згуртуватися, познайомитися з людьми, які до вас переїхали, зарядиться корисними навичками й сенсами, і цим самим полегшить наслідки війни і для себе, і для свого закладу, і для десятків українців.

Які очікування у “Мріємо та діємо” від вашої установи?
  • співпрацю із командою проекту (комунікація з командою, відвідування спільних онлайн зустрічей та тренінгів, використання та надання зворотного зв’язку про матеріали, участь в опитуваннях, тощо);
  • пошук та залучення 2-3 волонтерів з когорти ВПО віком 18-35 років і з досвідом роботи з дітьми та підлітками для проведення заходів;
  • разом з залученими волонтерами з когорти ВПО планування та проведення щонайменше 10 заходів для дітей та молоді на місяць;
  • залучення різних груп молоді, в тому числі ВПО, до заходів в рамках проєкту, реєстрація учасників;
  • використання приміщення вашої установи та наявного обладнання для проведення заходів в рамках проєкту;
  • надання звітів щодо проведених заходів за проєктом.
Якщо зацікавились і хочете створити ВільноХаб в своїй установі, заповнюйте анкету на участь за посиланням: https://bit.ly/3NE7O6K до 23:59 12 червня. Команда “Мріємо та діємо” перегляне всі заявки на участь і до 20 червня повідомить про відбір лише тим організаціям, з якими буде готова рухатись далі.

Успіхів!