Викладацький склад

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

Де б ми не булы або щоб не трапилось ми завжди маємо можливість тримати зв'язок з викладачами, написавши лист до кафедри або особисто викладачу:

Кравець Віктор Георгійович завідувач кафедри з дня її відновлення, д-р техн. наук, проф., лауреат Державної премії України. Народився у 1937 р., закінчив гірничий факультет КПІ (1959 р.), отримав кваліфікацію гірничого інженера. Розпочав інженерну та наукову діяльність в інституті УкрНДІПроект (1959–1964 рр.); з 1964 до 1989 р. працював у Національній академії України на посадах від аспіранта до завідувача відділу. У 1971 р. захистив кандидатську, а в 1985 р. – докторську дисертацію на тему: «Формування інженерних властивостей ґрунтів вибухом». Має 170 друкованих праць, з них 7 монографій загальним обсягом 140 друк. арк. та навчальний посібник. Професор В.Г. Кравець член-кор. Академії гірничих наук України, член спеціалізованих вчених рад із захисту докторських дисертацій, член експертної ради ВАК України, фундатор наукового напряму з формування інженерних властивостей ґрунтів вибухом. Під його керівництвом підготовлено і захищено 11 кандидатських та 2 докторські дисертації. Викладає курси «Руйнування гірських порід», «Проектування вибухових робіт», «Вибухові роботи».

Самедов Ахмед Меджид-Огли 1935 р. народження, д-р техн. наук, проф. У 1959 р. закінчив Азербайджанський політехнічний інститут, інженер-будівельник; 19 років працював на виробництві на посадах від інженера до начальника цеху, начальника технічного відділу будівельного комбінату. У 1974 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1978 до 1994 р. на викладацькій роботі: доцент, професор Азербайджанського будівельного університету. На кафедрі геотехнічного будівництва НТУУ «КПІ» з 1995 р. У 1996 р. захистив докторську дисертацію, а в 1999 р. отримав учене звання професора. Автор понад 250 друкованих праць, з яких 5 монографій (56 друк. арк.) та підручник (33 друк. арк.). Під його керівництвом захищено 7 кандидатських дисертацій. А.М. Самедов – академік Академії будівництва України та Академії технологічних наук України. Викладає курси «Матеріалознавство», «Гірничотехнічні будівлі та споруди».

Зуєвська Наталя Валеріївна, 1967 року народження.  У  1991 році закінчила Київський політехнічний інститут за спеціальністю “Електропривід та автоматизація промислових установок і технологічних комплексів”. Присвоєна кваліфікація за дипломом – гірничий інженер-електромеханік.  Кандидат технічних наук з 1996 р. Дисертацію захистила 28 лютого 1996 р. на спеціалізованій вченій раді Інституту гідромеханіки НАН України Д.01.04.02, спеціальність – 05.15.09 – механіка сипучих тіл, грунтів і гірських порід, тема дисертації «Розробка вибухового метода стабілізації слабких водонасичених грунтів способом паль-дрен». Доктор технічних наук з 2012 р. Дисертацію захистила 08 лютого 2012 року у спеціалізованій вченій раді Д 26.002.22 в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний  інститут», спеціальність 05.15.09– геотехнічна і гірнича механіка, тема дисертації «Наукові основи формування геотехнічних властивостей просідних масивів з урахуванням гідротермального фактора». Професор кафедри геобудівництва та гірничих технологій. З 24.05.2012 р. виконує обов’язки заступника директора ІЕЕ; Основні лекційні курси: «Матеріалознавство та основи будівельної справи» (44 лекційні години), «Сучасні методи інженерних вишукувань» (36 лекційних годин), «Нормування і кошторис будівельної справи» (36 лекційних годин), «Гемологія» (18 лекційних годин), «Енерго- та ресурсозберігаючі технології у підземному будівництві» (18 лекційних годин). Має 80 друкованих праць.

Стовпник Станіслав Миколайович старший викладач кафедри. Народився у 1960 р. У 1982 р. закінчив факультет гірничої електромеханіки та автоматики КПІ за спеціальністю гірничий інженер-електрик. У 1982–1993 рр. працював на кафедрі технології та механізації гірничих робіт: спочатку на посаді стажувальника-викладача, потім – асистента кафедри. Його наукова робота пов'язана з механікою гірських порід і стійкістю гірничих виробок. На кафедрі підземного будівництва із дня її заснування. Автор 20 публікацій та 8 винаходів. Викладає курси «Механіка гірських порід» та «Технологія спорудження гірничих виробок

Фролов Олександр Олександрович в. о. доцента кафедри, канд. техн. наук. Народився у 1968 р. Закінчив гірничотехнічний факультет КПІ (1994 р.) за спеціальністю гірничий інженер. У 1997 р. закінчив аспірантуру, а в 1998 р. захистив кандидатську дисертацію і залишився працювати на кафедрі підземного будівництва асистентом. Напрям наукових робіт – буровибухові роботи. Автор 19 публікацій. Викладає дисципліни «Аерологія гірничих підприємств» та «Реконструкція підземних споруд».

Гайко Геннадій Івановичвчений в галузі гірництва та підземного будівництва, доктор технічних наук, доктор будівництва, професор, член  Наукового товариства ім. Т. Шевченка, член-кореспондент Академії будівництва України по відділенню «Будівництво шахт, рудників і підземних споруд». 1988 р. закінчив Донбаський державний технічний університет, де в подальшому тривалий час працював на викладацьких посадах.З 2013 р. – професор кафедри геобудівництва та гірничих технологій НТУУ «Київський політехнічний інститут». Викладає дисципліни: «Гірнича справа», «Будівництво міських підземних споруд», «Підземні споруди спеціального призначення» та ін. Проходив наукові стажування в Краківській гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташиця та в ТУ «Варшавська політехніка».

Коло наукових інтересів: проблеми забезпечення стійкості гірничих виробок, системні підходи до освоєння підземного простору мегаполісів, реновація й музефікація давніх підземних споруд, радикальні (нетрадиційні) технології в гірництві, історія гірництва й підземного будівництва.

Автор понад 140 наукових публікацій (у тому числі 10 монографій, підручників та навчальних посібників), член основного авторського колективу «Малої гірничої енциклопедії».